Turistický bus Lipenska léto 2015

Objevujte krásy celého Lipenska s letním turistickým (cyklo)busem

Nechte auto stát a vydejte se novým turistickým busem Lipenska za zábavou a zážitky po Lipensku i v blízkém rakouském příhraničí. Užijte si vaše výlety na Lipensku díky pohodlnému autobusu s přívěsem na kola a poznávejte nová místa okolo „šumavského moře“.

Turistický (cyklo)bus Lipenska jezdí od 27.6. do 6.9.2015 čtyřikrát denně na trase Nová Pec – Horní Planá – Černá v Pošumaví – Frymburk – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Vyšší Brod – Bad Leonfelden a zpět.

Podrobný jízdní řád turistického busu zobrazíte ZDE

Turistický bus Lipenska pro vás zajistil Destinační management LIPENSKO o.p.s. ve spolupráci s hlavním partnerem Landal Marina Lipno, Jihočeským krajem a destinačním managementem Kurverband Bad Leonfelden.

Turistický bus je vybaven přívěsem pro kola, a proto je ideální i pro cyklisty. Zastavuje na oficiálních autobusových zastávkách uvedených v jízdním řádu a u řidiče se platí běžný tarif dle ceníku známého projektu Cyklotrans. Za kolo se připlácí 30 Kč, pokud se při zpáteční cestě prokážete zakoupenou jízdenkou, máte zpět přepravu kola zdarma.

Ceník turistického busu zobrazíte ZDE

Objevujte krásy celého Lipenska

Poznejte celé Lipensko od Nové Pece až po Vyšší Brod a během vašeho pobytu na Lipně objevte i blízké rakouské pohraničí, které je propojeno pěšími stezkami a cyklostezkami s českou stranou.

Horní část Lipenska u Horní Plané a Nové Pece vás uchvátí klidem a nádhernou přírodou Národního parku Šumava, zde si užijete výlety bez davů lidí i během hlavní sezóny. Z Horní Plané vede od převozu směrem do Nové Pece nově otevřená cyklo-inline stezka a převozem z Horní Plané do Bližší Lhoty se dostanete na klidný pravý břeh Lipna. 

Černá V Pošumaví je hlavní centrem vodních sportů na Lipně (jachting, katamarány, windsurfing) a na své si přijdou i vyznavači adrenalinu (lanový park, paintball) či rybolovu (sportovní soukromé rybníky). Z nedaleké Dolní Vltavice jezdí každou hodinu převoz na protější břeh do Kyselova, kde opět navazují značené cyklotrasy. 

Poloostrovní městečko Frymburk vás okouzlí svým malebným náměstím s četnými restauracemi, čistou a upravenou veřejnou pláží a rozsáhlým wellness centrem s aquaparkem, saunovým světem a dalšími službami v případě nepříznivého počasí.

Lipno nad Vltavou je hlavním centrem rodinné zábavy na Lipně. Stezka korunami stromů, bobová dráha, Hopsárium, atrakce Active parku či unikátní výstava LEGA „Kostkománie“ jsou hlavními lákadly pro malé i velké. Pokud chcete poznat opravdovou velikost lipenského jezera, nasedněte na palubu výletní lodi Adalbert Stifter, která vás zaveze až do nejširšího místa „šumavského moře“.

Přední Výtoň je poklidná obec na pravém břehu Lipna a také ideálním výchozím místem pro výlet na nejvýše položený hrad v Čechách – Vítkův Hrádek. Přímo u Jezerní cyklo-inline stezky můžete využít krásnou písečnou pláž.

Loučovice s tajemnou a úchvatnou Čertovou stěnou a obřími balvany v původním korytě řeky Vltavy protíná nenáročná cyklostezka, která je ideální pro rodinný cyklistický výlet nebo pěší výlet.

Vyšší Brod je centrem vodní turistiky a výletů na raftech či kánoi na řece Vltavě. Za návštěvu rozhodně stojí známý cisterciácký klášter, hned vedle Poštovní muzeum a milovníky zlatavého moku osvěží místní vyšebrodské pivo z pivovaru Jakub.

Rakouské lázeňské příhraniční městečko Bad Leonfelden pod horou Sternstein je propojeno cyklistickými a pěšími stezkami s Vyšším Brodem. Přesně na hranici u osady Radvanov (Rading) se nachází nejjižnější bod České republiky. V Bad Leonfeldenu už od 16. století vyrábí sladké perníky a další laskominy nejstarší rakouská cukrárna Kastner. Vše o výrobě perníku a cukrovinek můžete na vlastní kůži zažít v Zážitkovém světě perníku (Lebzeltarium).

Uživejte si a šetřete nemalé peníze!

Turistický průvodce Grenzgenial

Chcete získat inspiraci pro vaše výlety a ušetřit při tom stokoruny? Pak vám doporučujeme mít při sobě turistického průvodce pro volný čas – knížku Grenzgenial, ve které najdete skoro 80 tipů na výlety a exkluzivní slevy typu 1+1 zdarma a další výhody na půjčovny, převozy, rozhledny, aquaparky, wellness či restaurace. Průvodce Grenzgenial zakoupíte v informačních centrech či u vybraných ubytovatelů. Více info zobrazíte ZDE.

Karta hosta Lipno Card

S kartou hosta Lipno Card získáte slevy na Stezku korunami stromů, půjčoven Intersport, atrakce Active Parku Lipno a další služby pro volný čas. Zábava, adrenalin, wellness a mnohé další výhody. Více informací zobrazíte ZDE.

Další užitečné odkazy

Jízdní řád turistického busu Lipenska ke stažení či tisku (formát PDF)

Ceník turistického busu Lipenska ke stažení či tisku (formát PDF)

Jízdní řád převozů přes Lipno

Horní Planá – Bližší Lhota
Dolní Vltavice – Kyselov
Frymburk – Přední Výtoň

Jízdní řád vyhlídkových plaveb „parníkem“

logo jc kraj web

 

Projekt turistického busu Lipenska je realizován s finanční účastí Jihočeského kraje.

Logo Landal  

 

Hlavním partnerem Turistického busu Lipenska je Landal Marina Lipno. Projekt finančně podpořil Kurverband Bad Leonfelden. 

Zdroj: Destinační management LIPENSKO o.p.s.

Právo na změnu vyhrazeno!